adres

  • Bahçelievler Mah. Asarcık Sok. No:21 Kavak /Samsun

TANIM

Çimento esaslı, kimyasal katkılar ve polimer ile takviye edilmiş Seramik,Fayans,Mermer,Doğal taş gibi malzemeler için dekoratif ,su geçirmez,0-6 mm genişliğinde fugalara imkan veren,çatlamadan mükemmel yapışma sağlayan derz dolgu malzemesidir.

UYGULAMA ÖZELLİKLERİ

Derz dolgu harcı uygulamadan önce kürlenmiş olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, toz, boya, kir, deterjan gibi tutunmayı önleyici maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeydeki bozukluklar uygulama öncesi Tamir Harcı ile onarılmalı, çok emici yüzeyler nemlendirilmelidir. Uygulama öncesi gerekli ise derz boşlukları su ile nemlendirilmelidir.

UYGULAMA

  • Karıştırma kabına alınan ortalama 7,5 lt su üzerine 20 kg’lık KAVKİSAN SİLİKONLU DERZ DOLGU HARCI yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayıncaya kadar tercihen düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılmalıdır. Hazırlanan malzeme 10 dakika dinlendirildikten sonra 1-2 dakika daha karıştırılıp uygulamaya geçilmelidir.
  • Harç sert kauçuk uçlu veya kauçuk tabanlı derz yama malası ile derz boşlukları doldurulmalıdır. Boşlukların iyi doldurulabilmesi için önce paralel sonra çapraz çekilmelidir.
  • Harcın yüzey üzerindeki fazlalığı yumuşak uçlu bir spatula veya nemlendirilmiş sünger uçlu spatula ile sıyrılıp, ortam sıcaklığına göre 15-30 dakika beklendikten sonra nemli bir sünger ile silinerek, yüzeyde kalabilecek ince derz tabakası temizlenmelidir.
  • Yüzeyde düzgünleştirme ve temizleme işlemi kuru bir bez yardımıyla derz yaş iken yapılmalıdır.
  • Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak yada donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.